YEDEKLEME VE FELAKET KURTARMA HİZMETİ

 • Evokod
 • Yedekleme ve Felaket Kurtarma Hizmeti

Yedekleme ve Felaket Kurtarma Hizmeti

Herhangi bir bilgi teknolojileri sağlayıcısının sunduğu en önemli hizmet, müşterilerini güvende tutmaktır. Güvenlik, yedekleme ve felaket kurtarma: BT kaynaklarının bilgilerinizi korumak için sunduğu bir stratejinin parçasıdır.

Felaket kurtarma (Disaster Recovery), bir organizasyonu önemli olumsuz olayların etkilerinden korumayı amaçlayan bir güvenlik planlama alanıdır. Disaster Recovery, bir organizasyonun bir felaket sonrasında kritik görevlerini hızlı bir şekilde sürdürebilmesini sağlar.

Şirketinizin verileri iş operasyonları için kritik öneme sahiptir. İşletmeniz için yedeklilik, izleme, destek ve kurtarma işlemleriyle profesyonel bir yedekleme çözümünüz olduğundan emin olun. Verilerinizi korumak, güvende tutmak ve eksiksiz tam bir yedekleme çözümleri uyguluyoruz.

Bilgi işinize güç sağlar ve doğal afetler, kötü niyetli saldırılar veya kullanıcı hataları günlük işlemleri aksatabilir (hatta durdurabilir). Profesyonel olarak yönetilen veriler, iş büyümesinin anahtarıdır ve önemli kesintiler bunu ciddi şekilde etkileyebilir.

Oluşabilecek felaket durumları, siber saldırılardan ekipman arızalarına ve doğal afetlere kadar organizasyondaki sistemi risk altına sokan herhangi bir şey olabilir. Felaket kurtarma planı ile hedef, bir işletmenin mümkün olduğu kadar normal çalışmaya devam etmesini sağlamaktır. Felaket kurtarma süreci planlama ve test etmeyi içerir ve işlemleri geri yüklemek için ayrı bir fiziksel yapı içerebilir.

EVOKOD Bilişim olarak hedefimiz kurumlar için kendi kendine yaşayacak ve ayakta kalacak sistemler yaratabilmek. Bu noktada EVOKOD Bilişim veri merkezlerinin uçtan uca otomasyonunu gerçekleştirerek sorun veya felaket anında kritik iş fonksiyonlarının sürekliliğinin sağlanabilmesini ve kurumların iş süreçlerinin kısalmasını sağlar.

Yedekleme yönetiminde neden EVOKOD?

Altyapı çözümleri alanında yıllara dayanan tecrübeye sahip EVOKOD Bilişim, geniş ürün bilgi birikimi ve yedekleme konusunda yetkinliği bulunan altyapı hizmetleri kadrosuna güveniyor. Yedekleme sistem ve süreçlerine bütünüyle hâkim olan EVOKOD Bilişim tarafından sağlanan Yedekleme Yönetimi hizmetiyle kurumlar kritik verilerinin her zaman güvende olduğundan emin oluyor.

 

Ne sunuyoruz?

 • Kritik iş süreçlerine ilişkin verilerin korunması
 • Felaket Kurtarma senaryolarının oluşturulması
 • Kurumsal yedekleme strateji ve hedeflerinin belirlenmesi
 • En iyi yedekleme donanım ve uygulamalarının işler hale getirilmesi
 • Tüm yedekleme işlemlerinin yönetilmesi
 • Veritabanı yedekleme ve kurtarma

On site/off site veri depolama ve ilişkili cihazlarla bağlantılı veritabanı yedeklerinin yönetilmesini sağlar. Veritabanı servisine ihtiyaç duyan BT uygulamalarına ait veritabanlarının tamamen ya da kısmen kurtarılmasını içerir. Veritabanı yedekleme donanım ve yazılımlarının yönetilmesi; günlük, haftalık, aylık ve senelik veritabanı yedekleme hizmetleri ile kısmi ya da bütün olarak veritabanının geri yüklenmesi, verilen hizmetler arasındadır.

Sunucu yedekleme yönetimi

Sunucu yedekleme yönetimi, depolama yazılımı ve ilişkili cihazlarla bağlantılı sistem yönetimi dâhil olmak üzere tüm politikaları içerir. Sunucu Yedekleme Yönetimi kapsamında, tüm sunucu donanım ve yazılım yedekleme yönetimi İnnova tarafından gerçekleştirilir, sunucu işletim sisteminin/dosya sisteminin belirlenen politikalara göre yedekleri alınır.

Önemli kazanımlar

 • Veri kaybı en aza indirilebilir
 • Kritik öneme sahip bilgilere ulaşılması sağlanır
 • Zaman kayıplarının önüne geçilir
 • Oluşabilecek maddi kayıplar engellenir
 • Veri kayıplarıyla gelen itibar kaybı engellenir
Scroll to Top