LOGO MİND İNSİGHT

Verilerinizi değere dönüştürün!

Logo’nun inovatifteknolojileri ile Qlik altyapısını bir araya getiren Logo Mind Insight İş Analitiği çözümü, veri analizi ve görselleştirme uygulamalarına yeni bir boyut kazandırıyoL Self-servis veri keşfi ve analizi süreçlerini kolaylaştırarak herkesin kullanımına açan Logo Mind Insight, benzersiz görselleştirme özellikleriyle de verilerin işletmelere değer katan, anlamlı, aksiyon odaklı bilgilere dönüştürülmesini sağlıyor. İşletmeniz, Logo Mind Insight ile bugünü daha net analiz ederek geleceğe daha güvenle bakıyor.

logo mind insight ekran1

Logo Mind Insight ile verilerinizden anlamlı bilgiler üretin

Benzeri görülmemiş miktarda verinin üretildiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu veriler, işletmeler için hem tüketici davranışlarını anlamak hem de genel anlamda kurumsal performansı değerIendirmek açısından büyük önem taşıyor. Fakat tek başlarına bir anlam ifade etmeyen bu verileri değerli bilgilere dönüştürmek için iş analitiği çözümlerinden yararlanmak gerekiyor. Her ölçekten işletmenin IT ihtiyaçlarına yanıt veren kapsamlı ürün portföyüyle Logo, iş analitiğinde de Qlik altyapısıyla desteklenen Logo Mind Insight ile işletmelerin topladığı tüm verilerin görselleştirilerek analiz edilmesini ve raporlanmasını sağlıyor. Web ya da mobil uygulama üzerinden de kullanılabilen Logo Mind Insight ile verileri anlamlı bilgilere dönüştüren işletmeler, geleceği daha güvenle planlayabiliyor.

Logo Mind Insigm işletmenize neler kazandırır?

  • Verilerin kolayca anlamlı bilgiye dönüştürülebilmesi
  • Veri entegrasyonu ve merkezi yönetimi
  • Self-servis görselleştirme ve analiz
  • Kullanımı kolay arayüz
  • Senaryo oluşturma ve hikayeleştirme özelliği
  • Güçlü analiz altyapısı
  • İhtiyaca göre şekillendirilebilen esnek tasarım imkanı
  • Mobil kullanım

Tüm analiz ihtiyaçlarınız için tek çözüm

Verilerinizi derinlemesine analiz etmek, yerleşik ve mobil ortamlardan veri paylaşımı sağlamak, doğru ve güvenilir kurumsal bilgi yönetimi hizmeti sunmak üzere tasarlanan Logo Mind Insight iş analitiği çözümü, self-servis veri keşfini yeni bir boyuta taşıyor. Böylece işletmeler daha doğru bilgiler ve hızlı etki-tepki yeteneği sayesinde daha büyük bir esneklik kazanıyor. Sadece veri görselleştirme özelliği sunan çözümlerin aksine, Logo Mind Insight veri ve kullanıcı yönetiminden, veri güvenliğinden ve ölçeklenebilirlikten ödün vermeden, pek çok farklı analitik hizmetini tek paket içinde sunuyor.

Veri keşfinde sınır tanımayın

Analiz ve raporlamada kullanılacak verilerin boyutu ne kadar büyük olursa olsun, veri keşfi ve seçimi hiç bu kadar kolay olmamıştı. Logo Mind Insight kullanıcıları herhangi bir kısıtlama, sıralama veya sınırlama olmadan, sistem üzerinden kolayca arama yapabiliyor, istedikleri kriterleri belirleyerek sorularına hızla cevap alabiliyoL Logo Mind Insight’ın Global Smart Search özelliği, anahtar kelimelerin tüm veri setinde aranmasıyla bulguların ve ilişkilerin kolayca ortaya çıkarılmasını sağlıyor.

Akıllı görselleştirme

Mevcut verilerin görselleştirilmesi, raporlamanın en kritik adımını oluşturuyor. Gerek kullanıcı dostu grafikleri gerekse gelişmiş analitik yetenekleriyle, Logo Mind Insight yenilikçi teknolojileri kullanarak verilere anlam katıyor. Logo Mind Insight ile üretilen veri bazlı bilgiler ve görseller, ekran boyutuna göre otomatik olarak uyarlanan hassas tasarım (Responsive Design) özelliği sayesinde farklı cihaz ve ekranlarda kullanılabiliyor. LogoMindlnsight, farklı veri kaynaklarından gelen tüm verileri titizlikle ele alıp gözden kaçabilecek bulguları ortaya çıkarıyor ve görsel grafiklerle kullanıcıların dikkatine sunuyor.

Etkili bilgi paylaşımı

Aynı proje üzerinde çalışan ekip üyeleri ya da farklı proje ekipleri Logo Mind Insight üzerinden bilgi alışverişi yaparak işletmenin genel faydasını gözeten kararlara imza atabiliyor. Logo Mind Insight üzerinde oluşan merkezi bilgi havuzu, farklı konu alanları ve çalışma grupları için içerik akışları sunarak önemli analizlerin sonuçlarının hızlı bir şekilde alınmasına veya diğer ekiplerle paylaşılmasına olanak sağlıyor.

Her analiz için ayrı senaryo

Verilerden sadece görselleştirme ve analiz yoluyla yararlanmak, bazı sektörler ve işletmeler için yeterli olmuyor. Elde edilen analiz sonuçlarının senaryolara dönüştürülmesi ve somut olasılıklar şeklinde özellikle üst yönetime sunulması gerekiyor. Logo Mind Insight’ın Interactive Data Storytelling özelliği, sonuçları senaryolar halinde ele alarak hikayeleştirmeyi sağlıyor. Böylece genel tablo çok daha net görülüyor ve karar süreçleri daha sağlıklı bir şekilde yürütülebiliyor.

Analizlere her an, her yerden erişim

Logo Mind Insight, yerleşik sistemlerle sınırlı kalmadan, web ya da mobil uygulama üzerinden de kullanım sayesinde tüm analitik yeteneklere mobilite kazandırıyor. Veri keşfi, inceleme, görselleştirme, raporlama, iş birliği gibi tüm özelliklere, birleştirilmiş HTML 5 istemci sayesinde her türlü cihaz üzerinden erişilebiliyor. Diğer taraftan Qlik Sense Mobile uygulamasıyla da Logo Mind Insight sunucusuna kolaylıkla bağlanarak işlem yapmak mümkün oluyor. Bu mobil uygulama sayesinde, sistem yöneticisinin yetki verdiği tüm Logo Mind Insight uygulamaları mobil cihaz üzerinden de görüntülenip indirilebiliyor.

Kullanıcı dostu tasarım

Arayüz tasarımlarında belirleyici unsur, kullanıcı deneyimidir. Teknoloji ile kullanıcının buluşma noktası olan arayüzler ne kadar konforlu olursa, kullanıcı deneyimi de o kadar iyileşecek, kullanılan çözümlerin benimsenme oranı artacaktlL Logo Mind Insight arayüzü de bu gerçekten yola çıkıyor. Logo Mind Insight’ın kullanım kolaylığının yanı sıra, kullanıcıların kendi raporlarını kolayca tasarlayabilmesi de bu çözümü benzerlerinden ayıran bir özellik oluyor. Merkezi bir yapıda yönetilen tüm veriler; karmaşık SQL sorguları yazmadan, görsel nesneleri birbirine bağlamakla uğraşmadan, sürükle-bırak yöntemiyle kolayca yerleştirilip hesaplamalar ve görsellerle zenginleştirilebiliyor. Farklı kaynaklardan gelen veriler, kod yazmaya gerek kalmadan hızlı bir şeklide yüklenip birleştirilebiliyor.

Üstün teknoloji

Yeni nesil self-servis iş analitiği çözümü Logo Mind Insight, Logo ürün ailesinin tamamına ilişkin veritabanlarının yanı sıra, Logo İş Ortakları ve Logo Çözüm Ortaklarının geliştirdiği uygulamaların veritabanlarını ve Microsoft Excel bağlantısını da destekleyerek kapsamlı bir kullanım alanı sağlıyor. Qlik firmasının başarısı kanıtlanmış yeni nesil QIX Associative Data Indexing motorunu kullanan Logo Mind Insight, böylece kullanıcıların hiyerarşik veya sorgu tabanlı yaklaşımlarda gizli kalabilecek farklı kaynaklardaki veri ilişkilerini keşfetmelerine olanak sağlıyor. Farklı coğrafi konumlarda da sorunsuz veri dağıtımı olanağı sağlayan esnek ölçeklendirme mimarisiyle tasarlanmış Logo Mind Insight’ın çekirdeğindeki QIX Associative Data Indexing motoru aynı zamanda, yüksek sayıda eş zamanlı kullanıcıyı ve büyük veri kümelerini ölçeklendirerek dinamik hesaplama ve performansta sektör lideri bir hıza ulaşıyor.ktası olan arayüzler ne kadar konforlu olursa, kullanıcı deneyimi de o kadar iyileşecek, kullanılan çözümlerin benimsenme oranı artacaktlL Logo Mind Insight arayüzü de bu gerçekten yola çıkıyor. Logo Mind Insight’ın kullanım kolaylığının yanı sıra, kullanıcıların kendi raporlarını kolayca tasarlayabilmesi de bu çözümü benzerlerinden ayıran bir özellik oluyor. Merkezi bir yapıda yönetilen tüm veriler; karmaşık SQL sorguları yazmadan, görsel nesneleri birbirine bağlamakla uğraşmadan, sürükle-bırak yöntemiyle kolayca yerleştirilip hesaplamalar ve görsellerle zenginleştirilebiliyor. Farklı kaynaklardan gelen veriler, kod yazmaya gerek kalmadan hızlı bir şeklide yüklenip birleştirilebiliyor.

Merkezi veri yönetimiyle dinamik yapı

Qlik Management Console (QMC), tüm Logo Mind Insight bileşenlerini merkezi bir noktadan yönetme ve izleme imkanı sunuyor. Böylece işletme genelindeki veri ve analizler her zaman tutarlı ve doğru oluyor. Ayrıca, Logo Mind Insight’ın sunduğu güçlü veri entegrasyonu sayesinde, farklı kaynaklardan gelen veriler, herhangi bir uygulamaya veya veri depolama aracına gerek kalmadan temizleniyor, dönüştürülüyor ve birleştirilebiliyor.

Scroll to Top